KONST / Litografier / Färglitografi 13062209
nr 1306 2209
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 138/460. Motivet: 31x23 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 februari 2020
kl 19:32:50
8/2 20:37:45
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren